James Dean - milovník džínů

V showbusinessu můžete najít plno ikonických osobností. Mezi takové rozhodně patří také James Dean. Ten se již ve svých 24 letech stal legendou. Známý rebel byl také jedním z průkopníků, kteří Americe a následně celému světu ukázali, jak nosit džíny. Jeho vzhled nenechal chladným snad žádného teenagera a nastartoval novou éru.

Cesta ke slávě

Jak už to tak u podobných osobností bývá, ani James Dean neměl zrovna jednoduché dětství. Poté co mu v pouhých 9 letech zemřela maminka, ho opustil i otec. Ten se chtěl věnovat své kariéře zubního technika. Malého Jamese se proto ujali se teta se strýcem. Vyrůstal u nich na farmě a právě tam si začal tvořit svojí vlastní cestu – zde jsou prý kořeny jeho buřičské povahy.

Jako již urostlý mladík se vydal do Los Angeles. Zde začal záhy studovat právo na zdejší univerzitě. Velmi rychle ho ale opustila motivace. V rámci studia ovšem účinkoval v divadle. V hraní mezi svými vrstevníky vynikal a získával jednu – zatím menší – roli za druhou. Když konečně opustil právnickou fakultu, zamířil za hraním mnohem výše. Dostal totiž nabídku ze slavné Broadwaye. Odtud už nic nebránilo tomu, aby šel ke hvězdám. Právě zde díky angažmá v Actors‘ Studios získal roli ve filmu Na východ od ráje. Zbytek je historie.

Řekne-li se James Dean, většině se vybaví jeho nejslavnější rolo po boku Marlon Branda - Rebel bez příčiny. Zde skvělé ztvárnil charismatického Jima Starka.

Smutný konec

Právě díky Jamesi Deanovi se rifle a „rebelský“ look dostaly do módy. Společně s rock’n’rollem, coca-colou a motorkami symbolizovaly krásná 50. léta.

Divoký život se ale Jamesovi nakonec stal osudným. Při jízdě ve svém luxusním Porsche 550 Spyder byl oslněn sluncem a nevšiml si auta v protisměru. Jeho život tak skončil v pouhých 24 letech. I tak se ale stal naprostou ikonou.

Provozovatel webu JEANS & MORE s.r.o. , se sídlem Solní 19, 301 00 Plzeň , IČ:26407175 , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím