Jak se starat o nové džíny?

Jak pečovat o džíny? To je věčná otázka nás všech, kteří je tak rádi nosíme. Cílem je, aby nám nový pár vydržel v dobrém stavu co možná nejdéle. Pojďme se podívat na několik typů, které se osvědčily.

1.   Jak často prát?

S moc častým praním oblečení to občas přehání mnoho z nás. Tričko házíme na praní již po jednom dnu a džíny alespoň dvakrát týdně. Je to ale skutečně správně? Džíny díky svému materiálu vydrží více, než běžné kalhoty. Aby neztrácely tvar a barvu, je ideální je prát jednou za 14 dní. Zdá se vám to příliš málo?

2.   Jak prát?

Záměrně jsme se této odpovědí v první otázce vyhýbali. Dáváte své džíny do pračky? Pak byste možná měli přehodnotit situaci. Rifle je mnohem lepší prát ručně ve vaně. Hezky přemáchat ve vodě s mýdlem. Aviváž sice lépe voní, nicméně se po ní džíny rychleji vytahají.

3.   Teplá x studená voda

Abyste zabránili sražení nebo vyblednutí, doporučujeme prát džíny ve spíše studené či maximálně vlažné vodě. Teplotně by to mělo být kolem 30 – 40 °C.

4.   Obrátit naruby!

K zachování novoty právě koupených džínů je dobré prát je na poruby. V opačném případě můžete docílit rychlé ztráty barvy.

5.   Sušení

Velké NE je v tomto případě sušička. Pokud tam džíny uložíte, může se stát, že je vyndáte o několik čísel menší. A to rozhodně nechcete. Místo toho je dejte po vyklepání na věšák vzhůru nohama – pro zachování tvaru.

Provozovatel webu JEANS & MORE s.r.o. , se sídlem Solní 19, 301 00 Plzeň , IČ:26407175 , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím