Tričko Bobstock II chocolate
Legendární produkty nestárnou – jako Tatra 68 přezdívaná Slovenská strela. Bavlněné tričko BOBSTOCK II s krátkým rukávem a potiskem ze speciální edice Legendy made in Czechoslovakia.

Popis Tričko Bobstock II chocolate
Vážíme si věcí, které dobyly svět nebo srdce minulých generací. Motorový vůz M 290.0, podle použitého motoru známý jako Tatra 68 nebo Slovenská strela podle vlakového spoje, na kterém jezdil, představoval v roce 1936, kdy byl uveden na dráhu, výjimečný počin.
Aerodynamický tvar odvodil vedoucí vývoje Hans Ledwinka z tatrováckých automobilů, jejichž byl hlavním konstruktérem. Elektromechanický přenos výkonu podle patentu vsetínského elektrotechnika Josefa Sousedíka představoval světový unikát. Maximální rychlost, pro kterou byla strela zkonstruována, činila 130 km/h, v pořadí druhý vyrobený vůz – a víc jich na koleje dodáno nebylo – dosáhl během zkušební jízdy rychlostního rekordu Československých státních drah 148 km/h.
Tento vůz, kterým byla po válce podniknuta většina vládních cest na Norimberský proces, byl z provozu definitivně vyřazen až v roce 1960 a předán Technickému muzeu Tatry. V roce 2000 získal vůz status kulturní památky a v roce 2010 byl prohlášen národní kulturní památkou. V roce 2020 by měla být dokončena jeho rekonstrukce do původní podoby.
Speciální edicí potisků na bavlněných tričkách BOBSTOCK II s krátkým rukávem vzdává BUSHMAN hold legendárním produktům made in Czechoslovakia.
 
Specifikace:

100% bavlna
180 g/m2
jednolícní pletenina (single jersey)
pobroušený povrch
zatraceně legendární


Mohlo by Vás zajímat

Provozovatel webu JEANS & MORE s.r.o. , se sídlem Solní 19, 301 00 Plzeň , IČ:26407175 , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím